Правила проведення мобілізації передбачають, що ТЦК можуть вручати повістки чоловікам лише особисто в руки та під підпис, але як вчинити у разі, якщо запрошення до військкомату отримала людина, яка перебуває за кордоном?

На це запитання відповів адвокат Андрій Межирицький. Як відомо, за ігнорування повістки українців можуть притягнути до адміністративної відповідальності, проте це неможливо за відсутності особи, щодо якої складено протокол. Це є порушення прав людини.

Видача повістки, скріншот: YouTube

"Про будь-яку кримінальну відповідальність у цьому випадку не може бути мови, адже вона настає не за систематичні адміністративні правопорушення, а за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації", - додав адвокат.

Також українцям пояснили, що передача повістки разом із викликом у справі про адміністративне правопорушення не передбачена згідно із законом. Однак на сьогоднішній день такі особи можуть отримати реальний адміністративний штраф.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

"Захистити свої права в цьому випадку можливо навіть з-за кордону, адже суди скасовують постанови за статтею 210-1 КУпАП, якщо ТЦК не доведе належного вручення особі повістки та її присутності під час складання адміністративного протоколу. Але буде потрібна допомога адвоката, який отримає копію постанови про накладення штрафу у виконавчій службі та здійснить її судове оскарження", - підказав Межирицький.

суд,фото: google

Нагадаємо, як ТЦК порушують закон під час мобілізації і яким чином українці можуть себе захистити: роз'яснення адвоката