Наразі чимало українців перебувають за кордоном, включаючи чоловіків. Стало відомо, чи мають право дипломатичні установи вручати таким особам повістки про призов.

На це запитання відповів адвокат адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. У постанові Кабміну №1487 йдеться про те, що дипломатичні відомства відповідають за ведення військового обліку українців, які залишили країну після початку війни.

Кордон України, фото з вільних джерел

Проте юрист однозначно заявив, що консульські установи за кордоном не мають права видавати військовозобов'язаним повістки.

"Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном", – відповів Юрчак.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 15 квітня: кому зірки принесуть гроші у вівторок, а комусь – проблеми

Студенти втратять право на відстрочку: новий законопроєкт позбавить багатьох лазівки

Нардеп Кучеренко підтвердив підвищення цін на газ: скільки доведеться платити українцям

Пенсіонерам виплатять надбавки: які суми обіцяють

Показати ще

Дійсно, нові правила військового обліку, затверджені народними депутатами, розширюють географію вручення повісток на території України, але вони не стосуються зарубіжних країн.

Вручення повістки, скріншот: YouTube

Консульські установи зобов'язані інформувати українців про мобілізацію, а також сприяти їхньому поверненню на Батьківщину. Також вони повинні повідомляти, коли українець включається чи виключається із консульського обліку осіб призовного віку серед українців протягом 7 днів.

Раніше ми писали про те, як зміниться мобілізація з 1 липня 2023 року: бронювання тепер працює по-іншому

Як повідомляв Знай.ua, примусова доставка до ТЦК: адвокат пояснив, як діяти військовозобов'язаним, яких "скручують" серед вулиці