Велика кількість відважних українців пішло захищати Україну після 24 лютого. Вони щоденно ризикують своїм життям, щоб ми з вами жили у вільній країні без окупантів. Держава в свою чергу намагається підртимувати учасників бойових дій, та окрім грошових виплат надає їм ряд пільг.
Про те, які саме пільги мають військові та їх родини розповідає Новини.LIVE керуючий партнер юридичної компанії Winner, адвокат Ігор Ясько.
Пільги на освіту
Адвокат розповідає, що дітям військових, які служать за контрактом, першочергово надаються місця у школах, дошкільних навчальних закладах та дитячих оздоровчих таборах за місцем проживання.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
"При цьому це можуть бути заклади будь-якої форми власності, не лише державної", — підкреслив юрист.
Також вони мають пільгові умови вступу до вищих навчальних закладів.
"Як самі УБД, так і їхні діти віком до 23 років мають право на часткову або повну оплату їхнього навчання з боку держави. Також вони мають право на пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, отримання соціальних стипендій та безоплатне або на пільгових умовах проживання в гуртожитку", — зазначив адвокат.
Пільги на лікування
Військовослужбовці та їх родини мають право на отримання медичної допомоги у військово-медичних госпіталях, але за однієї умови — якщо за їхнім місцем проживання відсутні державні або комунальні заклади охорони здоров’я.
"Але курсанти військових ВНЗ або ВНЗ, які мають військові навчальні підрозділи, та члени їхніх родин права на такі пільги не мають. Також їх не мають військовослужбовці строкової військової служби", — уточнив Ігор Ясько.
Також родини військових мають можливість лікуватися та відпочивати зі знижкою у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах та на турбазах Міністерства оборони та інших військових формувань та правоохоронних органів.
Однак її мають право отримати лише раз на рік та за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів.
Нагадаємо, ми писали, що штраф чи в'язниця? Що загрожує українцям у разі неявки до ТЦК по повістці.
Як повідомляв "Знай.ua", навчання під час війни: чи всі студенти мають відстрочку від мобілізації.