В Україні роботодавці можу бронювати своїх співробітників, тим самим даючи їм відстрочку від мобілізації, але водночас їм загрожує штраф, якщо вони найматимуть працівників без військово-облікових документів або порушуватимуть порядок військового обліку.

Це означає, що роботодавець може направити працівника до військкомату, проте не всі з них придатні до служби. Адвокат Андрій Межирицький пояснив, що робити чоловікові, щоб довести право на відстрочку, якщо він непридатний.

Повістка, скріншот: YouTube

Порядок оповіщення військовозобов'язаних про те, що їм потрібно з'явитися до ТЦК не регулюється нормативними документами, як зазначив правозахисник. А ось конкретні терміни явки встановлюються ТЦК у повістках, які можуть вручати роботодавці, зокрема.

Тобто керівник може сповістити працівника, що йому треба з'явитися до військкомату, але належним способом. Винятково повістка є основою явки в ТЦК.

Підприємство має надати особисті дані працівників, і лише після цього ТЦК направляє розпорядження разом із повістками відповідно до кількості викликаних. Керівник як уповноважена особа вручає повістки під підпис.

Популярні новини зараз

Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував

Пенсіонерка опинилася у ліжку незнайомця: страшна помилка працівників лікарні дорого обійшлася

Олів'є без докторської ковбаси сподобається вам більше, ніж звичний: рецепт салату на всі свята

Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен

Показати ще

Військкомат, скрін: YouTube

Якщо керівник підприємства, де працює чоловік, не вручив йому повістку, такий чоловік не вважається належним чином повідомленим про необхідність явки в ТЦК. Штрафи у такому разі не діють.

Однак у разі, якщо керівництво направить інформацію про дані працівника та про повідомлення у ТЦК, а той не з'явиться у термін, то можуть скласти акт про адміністративне правопорушення та застосують штраф у розмірі від 3400 грн. до 5100 грн.

"В такому разі, треба бути оскаржувати таку постанову до суду з вищезазначених підстав. Про наявність такої постанови Ви зможете дізнатись якщо отримаєте її поштою ( в разі якщо Ви проживаєте за місцем реєстрації), або з додатку Дія (коли постанова потрапить до державного виконавця)", - додав адвокат.

Нагадаємо, довго не цацкались: військкоми в мить викрали українця