В Україні роботодавці можу бронювати своїх співробітників, тим самим даючи їм відстрочку від мобілізації, але водночас їм загрожує штраф, якщо вони найматимуть працівників без військово-облікових документів або порушуватимуть порядок військового обліку.
Порядок оповіщення військовозобов'язаних про те, що їм потрібно з'явитися до ТЦК не регулюється нормативними документами, як зазначив правозахисник. А ось конкретні терміни явки встановлюються ТЦК у повістках, які можуть вручати роботодавці, зокрема.
Тобто керівник може сповістити працівника, що йому треба з'явитися до військкомату, але належним способом. Винятково повістка є основою явки в ТЦК.
Підприємство має надати особисті дані працівників, і лише після цього ТЦК направляє розпорядження разом із повістками відповідно до кількості викликаних. Керівник як уповноважена особа вручає повістки під підпис.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Якщо керівник підприємства, де працює чоловік, не вручив йому повістку, такий чоловік не вважається належним чином повідомленим про необхідність явки в ТЦК. Штрафи у такому разі не діють.
Однак у разі, якщо керівництво направить інформацію про дані працівника та про повідомлення у ТЦК, а той не з'явиться у термін, то можуть скласти акт про адміністративне правопорушення та застосують штраф у розмірі від 3400 грн. до 5100 грн.
"В такому разі, треба бути оскаржувати таку постанову до суду з вищезазначених підстав. Про наявність такої постанови Ви зможете дізнатись якщо отримаєте її поштою ( в разі якщо Ви проживаєте за місцем реєстрації), або з додатку Дія (коли постанова потрапить до державного виконавця)", - додав адвокат.
Нагадаємо, довго не цацкались: військкоми в мить викрали українця