В Україні мобілізовані військові, які обороняють нашу країни від окупантів, мають право на відпустку за сімейними обставинами. Так, захисники можуть отримати до 10 днів відпочинку, а в окремих випадках навіть більше.
Про це повідомили у прес-службі ЛОТЦК та СП.
Причини для відпустки за сімейними обставинами можуть бути такими:
1. У разі укладання військовослужбовцем шлюбу — до 10 календарних днів без збереження грошового забезпечення.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
2. У зв'язку з важким станом здоров'я або смерті: дружини (чоловіка), батька (матері), вітчима (мачухи), сина (дочки), пасинка (падчерки), рідного брата чи сестри, батька чи матері дружини (чоловіка), чи особи, в якої військовослужбовець перебував на вихованні — до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду на місце проведення відпустки та назад.
3. У випадку тяжкого стану здоров'я або смерті інших родичів (рідних) — до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.
4. У разі пожежі або іншого стихійного лиха, що спіткало сім'ю військовослужбовців або кревних рідних чи шлюбу — до 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.
5. В інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця у сім'ї необхідна (надається за рішенням командира (начальника) військової частини та надається один раз впродовж календарного року) — до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.
6. За сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення не більше 10 днів у особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію, в особливий період під час дії воєнного стану без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше 2 діб в один кінець.
Щоб отримати відпустку військовослужбовцю необхідно:
1. Написати рапорт безпосередньо на ім'я командира частини.
2. Додати до рапорту документи (копії, нотаріальні копії), що підтверджують обставини необхідності термінової відпустки за сімейними обставинами. Це, до прикладу, може бути медична довідка, свідоцтво про народження чи смерть.
Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки та її тривалості.
Нагадаємо, деяким військовим дозволили звільнитися зі служби у ЗСУ: кому саме і на якій підставі