В Україні разом із військовим становищем продовжили і загальну мобілізацію до 15 листопада 2023 року. У Міноборони зізналися, що українці бояться приходити до військкоматів навіть для оновлення даних.

Через це у відомстві вигадали, як "витягнути" українців у військкомати. Вони залучили відомих військових, які сказали, що теж мають страхи, але головне – вміти подолати їх. Нині стало відомо. що до осені деяким українцям треба з'явитися до військкоматів, навіть якщо повістка їм не приходила.

Військкомат. Фото: скрін youtube

Усі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними та можуть бути мобілізовані для захисту країни. Важливою складовою мобілізації є військовий облік, який передбачає збір, аналіз та зберігання інформації про мобілізаційні ресурси. На військовий облік в Україні стають призовники, військовозобов'язані та резервісти, проте він не є необхідним для громадян, які постійно мешкають за кордоном.

В Україні військовий облік ведеться за місцем проживання – у ТЦК, за місцем роботи та навчання чи в українських дипломатичних установах – якщо людина тимчасово живе за межами України. У селах, селищах, містечках, де немає ТЦК, військовий облік проводять місцеві органи самоврядування. При цьому з 24 лютого 2022 року і досі залишаються чоловіки, які не стали на військовий облік за місцем проживання або не з'явилися до ТЦК та СП після врахування призовників у 17 років.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Одеські військкоми. Фото: скрін з відео

Двом категоріям чоловіків видаватимуть повістки про уточнення даних: тим, хто з тих чи інших причин не з'явився до ТЦК, щоб уточнити дані, а також внутрішньо переміщеним особам. Крім того, у ТФК пояснюють, що для постановки на військовий облік не потрібний порядок денний — для цього чоловік сам має з'явитися до ТЦК за місцем проживання. Також згідно з порядком військового обліку призовники, військовозобов'язані та резервісти у разі зміни адреси їхнього місця проживання або інших персональних даних зобов'язані особисто у семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку.

Після зміни місця проживання чоловіки протягом семи днів мають з'явитися до ТЦК за місцем проживання для постановки на військовий облік. За порушення військового обліку передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність за статтями 210 та 210-1 КУпАП та статтею 337 Кримінального кодексу.

ВЛК, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що знайшли у дверях повістку: чи варто поспішати до військкомату.

Раніше ми повідомляли, що медкомісія при мобілізації: що робити, якщо ВЛК вважала придатним, а з лікарем виявив проблеми зі здоров'ям.