Деякі категорії чоловіків в Україні мають право на відстрочку від мобілізації, у тому числі студенти. Однак у Раді виступили за те, щоб скасувати звільнення особам, які вдруге здобувають вищу освіту.
Скасувати відстрочку для студентів запропонував представник Президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, пише видання ukranews.
"Я думаю, що абсолютно справедливо в умовах війни обмежити однією вищою освітою. Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану", – сказав він.
Веніславський зазначив, що під час війни кількість абітурієнтів віком від 30 років суттєво збільшилася.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Якщо людина в магістратурі навчається відразу після закінчення навчання, то це здобуття вищої освіти магістра. Якщо вона вступила в аспірантуру одразу після навчання, то зрозуміло. А коли людина має перерву і лише під час війни раптом захотіла займатися науковою діяльністю, то це викликає запитання", – зазначив депутат.
Втім, деякі люди дійсно хочуть здобувати освіту і стати вченими, на його думку, проте багато хто все ж таки зловживає своїм статусом, щоб не служити.
"Людина навчається на денній формі у будь-якому віці і має право на відстрочку, але ми розуміємо, що є зловживання… Навіть в багатьох закордонних вищих навчальних закладах відкрили цілі факультети, тому що це заробляння грошей, та і в Україні також почали відкривати. Це те, що потребує редагування, оскільки ми розуміємо, що є зловживання", – висловився він.
Раніше ми писали про те, що колишній глава СБУ Баканов зайнявся бізнесом: жодних кримінальних справ не розслідується
Як повідомляв Знай.ua, українців за кордоном можуть припинити виплату пенсій: у ПФУ розповіли, що робити