Трапляються випадки, коли чоловікам із серйозними захворюваннями вручають повістки і навіть визнають придатними до служби. Адвокат розповів, як діяти в такій ситуації та чи можна оскаржити висновок військово-лікарської комісії.
Адвокат Ростислав Кравець підтвердив, що українців, які мають реальні проблеми зі здоров'ям, визнають придатними на ВЛК. Однак свої права можна і потрібно відстояти, зокрема, з цим допоможе військово-лікарська комісія найвищого рівня – обласна чи центральна.
Після висновок ВЛК можна оскаржити в суді, проте адвокат зазначив, що дуже важливо дотримуватися термінів. Чоловікам рекомендують зібрати медичну документацію, яка підтвердить стан здоров'я та одразу направити скаргу до військово-лікарської комісії вищого рівня та чекати повторного огляду.
Втім, процес мобілізації в період оскарження придатності не зупиняється. Це означає, що чоловіка цілком можуть відправити у військову частину. Саме така ситуація сталася з багатьма українцями, які служать, але не виконують бойові завдання через стан здоров'я.
Гороскоп на сьогодні, 19 квітня: субота непередбачуваних змін і несподіваних зустрічей
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями
Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила
Якщо під час оскарження людину вже відправили на службу, їй залишається лише звернутися до командира, який має направити його на обстеження до медичного закладу, де вже визначається його придатність чи непридатність.
Нагадаємо, проходження медкомісій під час мобілізації: хто має право отримати відстрочку на півроку
Раніше ми писали про те, що "Це станеться раптово": Михайло Подоляк спрогнозував, коли в Україні закінчиться війна
Як повідомляв Знай.ua, в Україні впроваджують електронний документообіг з військкоматами: що чекає на тих, хто проходить ВВК