Турнікет дуже важлива річ у аптечці військового. Саме він не стекти кров’ю та рятує життя наших захисників.Тому дуже важливо щоб він був відмінної якості та мав сертифікат, який її підтверджує. Однак далеко не всі бригади забезпечені такими турнікетами.
Про це зазначають журналісти "Слідство.Інфо".
Так, в аптечках 82-ї бригади десантно-штурмових військ начмед Антон Шевчук виявив китайські турнікети та відмовився їх приймати.
Йдеться про понад 11 тисяч турнікетів.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Вони були запаковані у спеціальній обгортці, на якій були наліпки з інструкцією англійською та литовською мовами та інформація про китайського виробника, де фігурувала німецька фірма.
На самих турнікетах не було жодного знаку про їх походження.
Після поранення бійця мають евакуювати з поля бою. Зараз евакуація триває в середньому 5-6 годин, а в непередбачуваних ситуаціях може бути і довше.
Якщо у військового поранена кінцівка і він втрачає кров, то саме якісний турнікет не дає йому стекти в цей час кров’ю.
Турнікети мають відповідати стандартам якості, тобто офіційна структура, якій довіряють, має перевірити як турнікет поводить себе у різних умовах і дати висновок про цого надійність.
Антон Шевчук подав заявку до Командування медичних сил з проханням замінити неякісні китайські турнікети у його частині.
Їх таки замінили, однак Шевчуку оголосили "сувору догану" за порушення п’яти пунктів Статуту внутрішньої служби ЗСУ та одного з пунктів Дисциплінарного статуту ЗСУ за те, що "звернувся не за підлеглістю".
Пункти статутів стосуються обов’язків військовослужбовця, обов’язків начальника служби, порядку, черговості доповідей та зобов’язань військової дисципліни.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Прямим текстом надіслала на*ер": жінка накинулася на військового за прохання вимкнути російську музику.
Також наш портал інформував, блогерка із Закарпаття, яка хотіла розділити Україну, втекла за кордон і нарікає на владу: "Хочуть забрати нашу історію".
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, прихильниця дорогого відпочинку та люксових брендів: що відомо про відповідальну за закупівлю в укриття барабанів, конструкторів та овочерізок.