В Україні з жовтня запровадили обов'язковий військовий облік жінок певних спеціальностей, зокрема медиків. Однак ця процедура не означає, що їх одразу ж заберуть на фронт.
Про це висловився начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ Володимир Фітьо. З його слів, військовий облік жінок потрібен для "загального заспокоєння", а також щоб виконати вимоги законопроекту про військовий облік.
Також він звернувся до всіх військовозобов'язаних українців, зокрема жінок, із закликом з'явитися до ТЦК та СП, якщо до цього моменту хтось не став на військовий облік. Це потрібно зробити, щоб оновити дані.
"Основний меседж, який хотів би всім нагадати: обов'язок захищати свою країну прописаний у Конституції України і для того, щоб бути готовим виконувати свій обов'язок щодо захисту України – необхідно з'явитися до своїх територіальних центрів комплектування та соцпідтримки та оновити свої облікові дані", - сказав Фітьо.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Військкомат повинен знати, чи має людина підстави для відстрочки, тому українців просять повідомити про це.
"Якщо є якесь право на відстрочку - надати його, щоб ресурси, які там є, використовувати правильно. Людина, яка за базою як військовозобов'язана і здорова, а має хворобу, але про неї не повідомила - ми не знаємо, що людина не може проходити службу у ЗСУ", - додав він.
Нагадаємо, як правильно діяти, якщо повістку знайшли у дверях: юрист дав відповідь
Раніше ми писали про те, що не мають права так робити: що заборонено для поліції, якщо вона зловила вас у комендантську годину
Як повідомляв Знай.ua, робітники ТЦК примусово відбирають телефони та особисті речі: як захиститися українцям