В Україні скасували дію карантину через пандемію коронавірусу, але хвороба не спить і продовжує атакувати людей. Лікарі виявили випадок нового субваріанту вірусу варіанта Омікрон під назвою "Пірола".
Першого хворого виявили на Рівненщині. Ним виявився 20-річний чоловік, повідомляє МОЗ. Новий субваріант вірусу спочатку з'явився влітку в Ізраїлі, а потім дійшов до США, Данії та Британії.
Зараз у кожній області фахівці центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб дослідити штами і вивчати мутації, що виникають.
У відомстві зазначили, що симптоми та клінічні прояви у "Піроли" особливо не відрізняють від інших штамів коронавірусу, але цей субваріант вражає ослаблений організм через велику кількість мутацій.
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак вакцина знижує ризики ускладнень. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення. Вакцина - безоплатна та є у кожному пункті щеплення на рівні областей", - повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Які симптоми у "Піроли":
- нежить,
- підвищена температура,
- кашель,
- головні болі,
- втома,
- втрата нюху чи смаку,
- можливе подразнення очей та висипання.
Крім того, в Україні продовжують реєструвати випадки ковіда, лише за минулий тиждень - 9480. Також через вірус загинуло в цей період 45 українців, серед яких одна дитина до 4 років.
Нагадаємо, спалах гепатиту А в Україні: у МОЗ розповіли про симптоми та профілактику
Раніше ми писали про те, що у серйозній небезпеці 9 категорій людей: у МОЗ попередили про спалах вірусів
Як повідомляв Знай.ua, гепатит А виявили не лише у Вінниці: кількість хворих зростає, а вірус - мігрує