З 24 лютого 2022 року в Україні діє військовий стан і загальна мобілізація. Зараз тривають мобілізаційні дії, згідно з якими чоловіків від 18 до 60 років можуть призвати до лав армії.
Коли вручають повістку, громадянин має за законом з’явитися до ТЦК для уточнення своїх даних. Там його направляють куди потрібно: чи додому, чи проходити медичну комісію. Зазвичай, неявка до ТЦК з повісткою вважається порушенням. Але є поважні причини, за якими громадянин має право не приходити до ТЦК, навіть, коли йому дали повістку.
Постанова Кабінету Міністрів №673 з чинними змінами пояснює перелік випадків, коли неявка до ТЦК не буде тягти за собою відповідальність перед законом. Причин було більше, наразі вони звузились до трьох основних:
-
Хвороба, що не дає можливості рухатися без сторонньої допомоги. Тобто, якщо людина не може прийти до ТЦК, тому що не може фізично за станом здоров’я.
Популярні новини заразОщадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
-
Необхідність догляду за хворим родичем: дружиною, чоловіком, дитиною, батьками, батьками жінки або чоловіка. У такому разі ці особи повинні проживати з військовозобов’язаним та у них не може бути інших родичів, які могли б за ними доглядати.
-
На військовозобов’язаного відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення тощо.
У разі наявності всіх цих причин, громадянин зобов’язаний надати довідки, офіційні документи, які підтверджують наявність поважної причини для неявки до ТЦК.
Нагадаємо, портал Знай інформував, поліція затримує українців на вимогу ТЦК через розшук: адвокат відповів, чи законно це
Раніше на порталі Знай повідомлялося, чоловіки масово звільняються з роботи через загрозу мобілізації: росіяни запустили черговий фейк
Також, наш портал інформував, ще одній категорії українців надали право на відстрочку: хто може не служити