Кожного року переводимо годинники та літній та на зимовий час. Це для нас стало звичайною практикою, хоча кожного року йдуть суперечки, чи варто це взагалі робити.

Експерти стверджують, що ми повинні жити за "літнім" часом. Стрілки годинника переводять для того, щоб оптимізувати світловий час взимку та зменшити витрати на електроенергію та опалення.

Перехід на зимовий час 2020 року, фото - Рexels

Кожного року переводиться годинник в мешканців майже 70 країн світу. Однак європейські думають вже відмовитись від цього. Економія дає змогу більше працювати та позитивно впливає на економіку. До речі, постанова про відмову від такої практики в Україні була зареєстрована у березні 2021 року, але до реалізації діло не дійшло.

"Зимовий" та "літній" час в Україні

Популярні новини зараз

На порозі хлібної кризи: українців шокували новими цінами – і це не межа

Путін оголосив про масштабне збільшення чисельності армії

Увага на квитанції: українців попередили про платіжки за комуналку

Повістку отримають навіть ті, хто не оновив дані: нові правила призову в Україні

Показати ще

На зимовий час Україна перейшла у ніч на 29 жовтня 2023 року. Наступний перехід на літній час очікується о 3 годині 31 березня. У цю ніч ми переведемо годинник на годину вперед і будемо спати на годину менше.

Переведення годинника, фото: nizhyn.city

Тому, як бачимо, стосовно відміни переведення годинників, ніяких чинних рішень немає. Поки що ми будемо переводити годинники і на літній, і на зимний час:

"Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щороку годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині, на годину назад", - говориться в законі.

Нагадаємо, портал Знай інформував, на Радоницю, Трійцю та Великдень: коли будуть поминальні дні у цьому році

Раніше на порталі Знай повідомлялося, чому нам так погано взимку? Вчені пояснили, що не так із сезонною депресією та як її побороти

Також, наш портал інформував, великий піст в 2024 році: дата, головні правила та обмеження