Щороку навесні та восени на українців чекає непросте випробування - переведення стрілок годинника на годину вперед чи назад.

Ця рік у рік усталена практика викликає чимало суперечок у суспільстві. Адже двічі на рік нам доводиться різко змінювати звичний розпорядок дня, що не може не відбиватися на самопочутті та працездатності.

Переведення годиннка, фото: Знай.ua

Офіційно такі сезонні зміни проводяться задля економії електроенергії. Адже додатковий годинник денного світла влітку та вранці дозволяє скоротити витрати на освітлення та опалення установ та підприємств.

Відповідно до постанови уряду від 1996 року, в Україні діє другий часовий пояс, для якого встановлено конкретні дати переходу на літній та зимовий час.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Зокрема, цього року останній переведення годинників на зимовий час відбувся 29 жовтня. А вже знову повертатися на літній час доведеться 31 березня о 3-й ночі, переводячи стрілки на годину вперед. Тож цієї ночі нам усім доведеться спати на годину менше.

Переведення годинника, фото: Знай.ua

Багато фахівців ставлять під сумнів доцільність таких щорічних змін часу, вказуючи на їх негативний вплив на здоров'я та самопочуття людей. Неодноразово в парламенті порушувалося питання про відмову від сезонних зсувів, проте консенсусу досі не було досягнуто.

Нагадаємо, на Радоницю, Трійцю та Великдень: коли будуть поминальні дні цього року

Як повідомляв "Знай.uа", золоті гори, звершення на роботі та нові люди: кому зірки приготували шалений успіх у першому півріччі нового року

Знай.uа писав, 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я