Українці, які вчасно не оновили військово-облікові дані, можуть бути оштрафовані на суму від 17 тисяч гривень. У Міністерстві юстиції розповіли, як швидко та безкоштовно дізнатися про наявність чи відсутність штрафу.
Якщо військовозобов'язаний громадянин отримує штраф від ТЦК, він має 15 днів на добровільну сплату. Якщо не вкластися у строки, то розмір санкції може збільшитися вдвічі, а на додачу доведеться ще й сплатити виконавчий збір, який може сягати 3 тисяч гривень.
Щоб уникнути таких проблем, перевірити наявність чи відсутність штрафу за неоновлення даних можна за допомогою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП).
"Особа може дізнатися чи відкриті відносно неї виконавчі провадження безпосередньо через АСВП, не відвідуючи при цьому відповідний орган державної виконавчої служби", - інформує Мін'юст.
До школи за новими правилами: кому заборонять навчатись дистанційно
Замість кількох виплат — одна: українцям платитимуть нову соціальну допомогу
Субсидії призначатимуть за новими правилами: як зміняться комунальні пільги українців
По 3600 грн щомісяця виплачуватимуть пенсіонерам: хто може отримати гроші
Пошук інформації здійснюється за кількома параметрами:
- прізвище, ім'я, по батькові та дата народження;
- найменування, ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для юридичної особи – боржника та стягувача;
- номер виконавчого провадження.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, штраф до 25 тисяч і конфіскацію авто: українців почали карати за порушення правил мобілізації.
Також наш портал інформував, штрафу за неоновлення даних у ТЦК можна уникнути: юрист назвав умову.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям спростили отримання відстрочки від мобілізації: які документи більше не потрібні.