Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь попередив, що процеси українізації в Україні уповільнилися. Це помітно у сфері освіти, де все менше учнів спілкуються українською мовою як у школі, так і вдома.

За його словами, лише 37% школярів говорять українською з друзями, а вдома цей показник трохи вищий – 39%, пише Уповноважений із захисту державної мови.

Під час круглого столу "Мова на часі. Виклики і завдання державної мовної політики" Кремінь звернув увагу на негативні тенденції. Наприклад, суттєво скоротилася частка учнів, учителів і батьків, які вважають українську рідною мовою - серед учнів – на 17%, серед батьків – на 11%, а серед учителів – на 8%.

Вчитель, уроки. Фото:вільні джерела

Особливе занепокоєння викликає зросійщення інтернет-простору, який активно впливає на молодь. За словами Креміня, російська пропаганда активно діє через соціальні мережі та Telegram-канали, нав'язуючи свої наративи.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 січня для всіх знаків Зодіаку: Близнюки захопляться іноземцями, Діви відпочивають, а у Водоліїв складності

5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році

Відстрочка по догляду за особою з інвалідністю: юрист назвав нюанс, через який можуть мобілізувати

Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими

Показати ще

Дитина з телефоном / фото: Pinterest

На тлі війни, коли росія знищує українські міста, важливість української мови зростає як ніколи. Вона є основою нашої ідентичності та ключем до єдності суспільства. Кремінь наголошує, що необхідно виховувати дітей в українськомовному середовищі, аби уникнути впливу російської культури та пропаганди.

Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела

Українська мова була і залишається тією, яку справді утискали. Настав час зробити її природною частиною щоденного життя, особливо в школах. Лише так можна захистити нашу культуру та ідентичність у ці складні часи.

Раніше ми повідомляли, заборона російської у школах: вчителі наполягають на контролі.

"Лагідна українізація" вже не працює: пропонують новий підхід - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, заборона російської в школах: хто насправді потрапить під штрафи – роз’яснення МОН?