Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за економічною атмосферою в Україні, є важлива інформація. Справа в тому, що в Європі на кінець грудня почали активно зростати ціни на природний газ. За словами експертів, так ринок реагує на завершення угоди про транзит російського газу, що наближається, через територію України до Євросоюзу.
Тільки на початку останнього повного тижня грудня вартість газу зросла на 3,4% після стрибка на 7% минулого тижня, а січневі ф'ючерси на голландський газ зросли на 3,1%. Це пов'язано з тим, що шанси продовжити транзит через Україну після 31 грудня стають дедалі слабшими.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
Незважаючи на те, що країни Євросоюзу значною мірою знизили свою залежність від російського газу, він все ще залишається найдоступнішим типом палива для низки країн Центральної Європи. Проте, минулого тижня президент України Володимир Зеленський відмовився від альтернативних рішень, які дозволять продовжити транзит російського газу.
ТЦК "пакують" українців: адвокатка пояснила правомірність дій працівників військкоматів
Податки затвердили: з якими сумами попрощаються українці з 1 січня
"Навіть боєприпаси не хочуть носити": офіцер ЗСУ закликав відмовитись від примусової мобілізації
Гороскоп на 28 грудня: буде не нудно, але день можна зробити ще яскравішим
Призупинення транзитної угоди означатиме, що деяким країнам ЄС, які продовжують отримувати російський трубопровідний газ через Україну, доведеться шукати дорожчі альтернативи, наприклад, скраплений природний газ (ЗПГ). До них відносяться Словаччина, Чехія, Австрія та Італія.
Незважаючи на те, що зараз російський газ лише частково покриває потреби Європи у газі, раптова зупинка українського маршруту все одно призведе до зростання цін наступного місяця. Частково це пояснюється тим, що нинішній рівень запасів газу в Євросоюзі є нижчим, ніж торік у цей же час. Це ускладнить поповнення запасів наступного літа.
Крім того, до кінця цього тижня у північно-західній Європі прогнозується переважно безвітряна погода, що знизить генерацію відновлюваної електроенергії та підвищить попит на газ. До кінця грудня очікується м'яка погода лише з кількома прохолодними днями на початку січня.
Нагадаємо, поетапне вивертання кишень: чому тарифи на комуналку неминуче зростатимуть.
Раніше повідомлялося, це потрібно на кожній кухні: у "Нафтогазі" назвали обов'язкову умову для власників газових плит.
Також, українців кидають напризволяще: комуналка збільшиться, а зарплати зменшаться.