Проживання в будинку для людей похилого віку стає рішенням для багатьох пенсіонерів, які через стан здоров’я чи самотність шукають належний догляд.

В Україні такі заклади поділяються на державні та приватні, і умови перебування в них суттєво різняться, пише На пенсії.

Державні будинки для престарілих
Громадяни пенсійного віку та особи з інвалідністю I або II групи мають право на проживання в державних закладах. Там забезпечують догляд, медичне обслуговування, а також соціальну підтримку. Однак потрапити до такого закладу не просто, потрібно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення, написати заяву, зібрати необхідний пакет документів та пройти кілька медичних обстежень.

Лікар, який виписує лікарняний

Процедура включає візити до терапевта, проходження флюорографії, аналізи на інфекційні хвороби та консультацію психотерапевта. В останнього визначають, який тип закладу підійде найкраще - звичайний будинок для літніх людей чи психоневрологічний пансіонат. Рішення про поселення ухвалює спеціальна комісія, і у випадку браку місць доведеться чекати черги.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 5 січня: неділя може стати точкою зростання

Не виплати, а знущання: пенсіонерам дадуть по 150 гривень

Індексація пенсій у 2025 році: як можуть змінитися виплати й кого омине підвищення

Змусять повернути не одну пенсію: літнім українцям зробили важливе попередження

Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Проживання у таких будинках не є безкоштовним, 75% пенсії утримують на користь закладу, решту 25% людина може використовувати за власним бажанням.

Приватні пансіонати
Приватні заклади пропонують комфортніші умови, але їх вартість значно вища — від 10 до 30 тисяч гривень щомісяця. У таких установах зазвичай більше уваги приділяють сервісу та індивідуальним потребам мешканців.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Незважаючи на різні можливості, обидва варіанти залишаються важливим елементом підтримки для літніх людей, які потребують догляду та уваги.

Раніше ми повідомляли, щомісячна компенсація за догляд: як отримати та які виплати передбачені?

У кімнаті тхне "будинком престарілих"? Простий лайфгак із газетою допоможе освіжити твої простори - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, на Закарпатті мешканці будинку престарілих розважаються грибами.